+420 606 878 300 (Po-Pá: 09:00 - 18:00)

Košík

Specifikace drátu

Gabionové sítě se vyrábějí z ocelového drátu s povrchovou úpravou Zn+Al (95%+5%).  Princip výroby je takový, že se do specializované továrny na svařování drátu přivezou kluba drátu (většinou 1 klubo = 1 tuna), které se poté zavedou do tzv. rovnačky a následně se speciálním bodovým svařováním svařují dráty k sobě.  Jedná se o velmi drahé svařovací stroje, které umějí svařovat tyto sítě tak, aby se nepoškodila povrchová úprava drátu. Sítě na gabiony se vyrábějí pouze pomocí těchto svařovacích strojů v továrnách, které mají tyto technologické možnosti.

Jiná výroba gabionových sítí neexistuje!!!

Bohužel jsem se setkal s jedinci co „vyrábějí a svařují“ gabionové sítě v nějaké dílně z klasického černého ocelového drátu a poté je namáčejí v zinkové lázni.  Takto vyrobené  gabionové sítě jsou velkým nebezpečím pro všechny, kteří realizují gabiony jelikož takovéto  sítě nemají požadovanou pevnost sváru a životnost. To samé se týká levných gabionových sítí dovezených z Číny (tam neexistuje žádná kontrola ohledně kvality a jakosti sítí). Je nutné si uvědomit, že do 1m3 gabionu je nutné cca 2 tuny kameniva což je obrovská váha.  Tyto gabionové sítě jsou velkým rizikem a při prasknutí takto nekvalitních sítí může dojít ke škodě na majetku, v nejhorším případě i na zdraví či na životě!!

Naše sítě splňují nejvyšší požadavky na kvalitu gabionových sítí (viz. certifikáty výrobce firmy BETAFENCE).  Zákazníci tak při koupi od nás dostanou velmi kvalitní materiál za přijatelnou cenu oproti některým nesolidním prodejcům.